Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1132146

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Pokud považujete dietu podle krevních skupin za nějaký moderní výmysl, tak vás mohu ujistit, že nejde o nic nového. Rozhlédnete-li se pozorně kolem sebe, brzy zjistíte, že některé potraviny vám chutnají více a jiné by pro vás vůbec nemusely existovat. Dieta podle krevních skupin má již celou řadu příznivců.Informaci, jaká potrava je pro vás nejvhodnější, máte totiž zakódovanou v genech a poznáte to právě podle krevní skupiny. Není žádným tajemstvím, že lidé mají čtyři krevní skupiny.  Ale může jím být, že každá z krevních skupin byla evoluční odpovědí na sérii převratných změn prostředí.

Rozdělení krevních skupin:

Skupina 0 – nejstarší krevní skupina. Objevení kromaňonských předků přibližně přes 40 000 lety posunulo lidský druh na vrchol potravního řetězce. Z lidí se stali lovci a živili se převážně masem a zeleninou.

Skupina A – původně vznikla někde v Asii nebo na Středním východě před 25 000 až 15 000 lety jako odpověď na nové podmínky prostředí. Hlavními rysy této kultury bylo zemědělství a domestikace zvířat.

Skupina B – vznikla v oblasti himálajských velehor někdy mezi 15 000 až 10 000 lety. Pravděpodobně vznikla jako odpověď na klimatické změny v důsledku přesídlení z horkých svěžích savan do chladných a krutých velehor. Přinesla s sebou kulturu založenou na chovu a zdomácnění zvířat, což se odrazilo ve stravě, ve které převládalo maso a mléčně výrobky.

Skupina AB – nejnovější krevní skupina, stará přibližně 1000 let. Vznikla promísením Kavkazanů s krevní skupinou A a Mongolů s krevní skupinou B, od čehož se odvíjí i seznam vhodných potravin.

Podle průzkumů žije v České republice nejvíce lidí s krevní skupinou A (42 %), hned v závěsu jsou lidé s krevní skupinou O (39 %), na pomyslném třetím místě jsou lidé se skupinou B (15 %) a nejvzácnější a nejméně rozšířenou je skupina AB (4 %).

Dědění krevních skupin:

O krevní skupině, kterou zdědíte, rozhoduje kombinace alel. Jedna pochází od matky a druhá od otce. Kombinace AA a stejně tak i kombinace AO dává krevní skupinu A, což platí i pro krevní skupiny BB a BO, které dávají skupinu B. Krevní skupinu O zdědíte, pokud oba rodiče měli skupinu O. Kombinace skupin A a B dává skupinu AB.

U krevní skupiny se určuje i takzvaný Rh faktor, který může být pozitivní a negativní. Důležitou roli hraje při transfuzích, ale v dietě podle krevních skupin vás nemusí zajímat.

V některých potravinách se nacházejí látky nazývané lektiny, které jsou pro některé krevní skupiny hůře stravitelné a způsobují té či oné krevní skupině zdravotní potíže, ale s tím vás podrobněji seznámím příště.

 

Komentáře  

 
0 #1 biustonosze axami 2016-06-07 16:50
We stumbled over here different page and thought I should check things out.
I like what I see so i am just following you. Look forward to checking out your web
page yet again.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?