Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1132145

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 
Pokud vám byla dána do vínku krevní skupina „A“ a též máte odvahu ve vašem životě něco změnit, čtete dále. Lidé s krevní skupinou A prosperují, pokud konzumují stravu složenou především ze sojových bílkovin, obilných zrn a zeleniny. V dávné minulosti byli lidé s krevní skupinou A především pěstitelé různých plodin a také první vegetariáni. Pravda, pro milovníky voňavých pečení může být toto zjištění nepříjemnou zprávou.

 


Člověk s krevní skupinou A má citlivý trávicí trakt, odolný imunitní systém a dobře se adaptuje na novou stravu a změny prostředí. K udržení štíhlosti potřebuje výhradně jen rostlinnou stravu a stres odbourává uklidňující činností. Krevní skupina A je biologicky predisponována k srdečním chorobám, rakovině a diabetu, ale pokud se budete řídit níže doporučenými radami, nemusíte se s uvedenými chorobami vůbec setkat.

Možná jste si již všimli, že pokud jíte červené maso, cítíte se nevýkonní a unavení, ale v případě konzumace stravy bohaté na rostlinné bílkoviny se tyto příznaky nedostavují. Příčinou je žaludeční kyselost. Lidé s krevní skupinou A mají v žaludku nízký obsah kyseliny a špatně rozkládají maso a výrobky z něj.

Abyste dosáhli maximálního prospěchu z uvedené diety, měli byste ze svého jídelníčku vyřadit zcela maso. K zakázaným potravinám patří skoro všechny druhy masa, počínaje od vepřového, skopové, bizoního až ke zvěřině, králíkům, jehněčímu atd. Jediné čeho se nemusíte obávat , je konzumace kuřat, slepic  a krůt, které jsou krevní skupinou A vnímány neutrálně.

Maso pro svůj organismus můžete zajistit v mírném množství prostřednictvím mořských produktů. Do kategorie velmi prospěšných patří - kapr, pstruh mořský, makrela, bělomasé ryby, siven duhový, sardinky, mořská štika, treska, okounek, losos a polorejnok. Na seznamu mezi zakázanými najdete ančovičky, měkkýše, škeble, raka, platýse, kraba, úhoře, ústřice, kaviár, žábu, chobotnici, sumcovité ryby a barakudu.

Lidé s krevní skupinou A by se měli vyhýbat všem potravinám vyrobeným z plnotučného mléka. Vhodnou volbou jsou méně tučné jogurty, kefír a netučné zakysané výrobky. Pokud trpíte alergiemi nebo máte dýchací potíže, je potřeba, abyste vzali na vědomí, že mléčné výrobky výrazně zvyšují množství hlenu, což vede u nemocných lidí k alergickým reakcím, infekcím a dýchacím potížím. K prospěšným potravinám patří sojový sýr a sojové mléko a zakázané jsou plísňové sýry, podmáslí, čedar, karlsberg, máslo, cottage, gouda, plnotučné mléka, parmezán, šerbet, syrovátka, měkký plísňový sýr, ementál, hermelín, zmrzlina a odstředěné mléko.

Některé z luštěnin jsou lidem s krevní skupinou A velmi prospěšné. Počínaje fazolemi – azuki, aduke, zelenými, černými a strakatými přes čočku obecnou, červenou a zelenou a konče hrachem černookým a červenou sójou. Naopak zakázané jsou fazole – garbanzo, červené, modré, měsíční a obecné a také semena tamarindu.

Na rozdíl od lidí s krevní skupinou O, prospívají krevní skupině A některé cereálie a obilná zrna.  Velmi prospěšné jsou amarant, pohanka, pohankové krupky. Mezi zakázané patří škrob, pšeničné otruby, drcená pšenice, müsli, pšeničné klíčky a kaše. Z pečiva je vhodný chléb ze sojové mouky, rýžový koláč a chléb z naklíčené pšenice. Naopak zakázané jsou výrobky z tvrdé pšenice, vícezrnný chléb, anglické suchary, vysokoproteinový chléb a celozrnný pšeničný chléb.

Zelenina je pro krevní skupinu A životně důležitá. Je důležitým zdrojem minerálů, enzymů a antioxidantů. Největším přínosem pro tělo je pokud konzumujete zeleninu v čerstvém stavu nebo uvařenou v páře. Pro krevní skupinu A je vhodná většina z druhů zeleniny, tedy kromě čínského zelí, španělských oliv, lilku, batátů, rajčat, zelené, žluté a červené papriky, bílého zelí, černých oliv a slaných a sladkých brambor.

Také většina druhů ovoce je pro skupinu A přijatelná. Mezi ovoce, které nejvíce prospívá skupině A se dostaly meruňky, ananas, třešně, červené, zelené a tmavé blumy, čerstvé fíky, rozinky, ostružiny, švestky a grapefruit. Z nápojů má pozitivní účinky na kardiovaskulární aparát červené víno, doporučuje se konzumace jedné sklenice denně. Možná vám to bude připadat zpočátku neuvěřitelné, ale také káva je nápoj prospěšný pro lidi s krevní skupinou A. Zvyšuje totiž obsah kyseliny v žaludku. Určitě byste měli vědět, že káva obsahuje stejné enzymy jako sója a její konzumace se doporučuje střídat s pitím zeleného čaje.

Ani dieta pro krevní skupinu A se neobejde bez poměrně radikálních změn v příjmu potravy. Organismus zvyklý na konzumaci masa bude zpočátku těžké předělat na téměř vegetariánskou stravu. Postupem času a za pomoci zvýšeného úsilí se vám jistě podaří začít se některými z výše uvedených rad řídit. Uspokojivý zdravotní stav a pocit mladosti a svěžesti vám bude tou největší odměnou.

 

Komentáře  

 
0 #1 aduja 2012-09-07 10:13
Mám krevní skupinu A ,ale to co mám ráda,bych zrovna neměla jíst
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?