Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1131401

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 40
NejhoršíNejlepší 

Taky máte pocit, že se vám den ode dne hůř vstává? Že je zastávka, obchod či cokoliv jiného sice na pohled zdánlivě stejně daleko, ale přece jenom tak nějak dál? Že se vám sráží oblečení, aniž byste toto nesprávně prali či jinak opečovávali?

Na vině není ani zemská přitažlivost, ani oční vada, ani textilie.


Na vině jste možná stejně jako já i vy.

Vy, pánové, kteří jste tak neskutečně tlustí, či vy, slečny, mladé paní a mladé paní, které jste plnoštíhlejší postavy.

Problém, jenž vám brání v pohybu a využitelnosti nejednoho módního výstřelku dneška, se jmenuje nadváha, obezita, otylost.

Na vině této může být leccos, leccos z leccos však nyní vynechme. Protože leccos z toho, co je za to neštěstí, jež nás postihlo v oblasti pasu a nejednou i jinde, podle našeho názoru vinno, je zcela nevinno.

Prostě proto, že většina objektivních příčin je jen zástěrkou pro maskování příčin pravých a ryze subjektivních.

Protože kolikrát my tučníme snad už i ze vzduchu! Ovšem jaksi ze vzduchu nasyceného vůněmi z talíře, jenž právě vyprázdňujeme.

Kolikrát přibýváme na váze i z malých porciček! Porciček, které však namísto „spousty svěžesti jen ve dvou kaloriích“ nabízí spoustu kalorií jen ve troše svěžesti.

Kolikrát sportujeme, dokud se nezpotíme, jak radí nejeden odborník přes zdraví! Ovšem zpotíme se jaksi už ve chvíli, kdy vyjdeme na zápraží. Plus, jak známo, je třeba při pocení doplňovat tekutiny, dodržovat pitný režim, a tak po tomto heroickém výkonu nejednou zamíříme nejkratším směrem do hospody na pivo. Jedno dvě, slovy dvanáct.

Na vině samozřejmě opravdu může být dědičnost. Ovšem kolikrát je na obezitě dědičné jen to, že jsme zdědili třeba továrnu na výrobu masných produktů, jež coby šéfové „musíme pravidelně kontrolovat ochutnáváním“.

Na vině pak může být třeba už prostý fakt, že toho sice po celé dny sníme vskutku jako vrabeček, ovšem poté v záchvatu radosti nad hubnoucím úspěchem nebo ze žalu nad jeho nedostatkem vyluxujeme ledničku a jednorázově tak přijmeme více usaditelné energie, než by potřebovala velká africká rodina na půl roku.

Nebo si jen tak zobneme jako ptáče – tedy polovinu váhy svého těla.

Nebo…

Těch důvodů je spousta. Výmluv ještě více.

Ale lidi, sportujte proboha, dokud se se svou tělesnou schránkou jste schopni vůbec hýbat. Hubněte a zhubněte. Ušetříte tím svůj kardiovaskulární systém, dáte odpočinout kloubům, klesne u vás riziko cukrovky i hladina cholesterolu,…

A hlavně se pak se mnou třeba svezete výtahem. Protože při mých tělesných proporcích se ke mně do kabinky výtahu vejde nanejvýš tak nějaká anorektička.

 

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?