Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1131409

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Lepší zrak, bystřejší mysl, zdravější játra a ještě mnohem více...
k tomu nám může pomoci i Schizandra čínská

Každý den namáháme oči více, než na jakou zátěž jsou přirozeným evolučním procesem vývoje stavěné. Je to dáno překotným rozvojem techniky v moderní společnosti, kdy většina z nás zatěžuje oči více jak 8 hodin denně různými aktivními zdroji světla, jako jsou monitory počítačů, displeje mobilních telefonů a doma pak po večerech televizní obrazovky.

Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

fenykl.jpgPřináším vám třetí díl našeho „seriálu“ o léčivých rostlinách…

Fenykl – nálev z jeho semen účinkuje proti nadýmání a kolikám u dětí. Pomáhá proti pálení žáhy a špatnému trávení u dospělých. Lehký nálev můžete využít jako oční vodu. Fenykl usnadňuje odkašlávání a povzbuzuje tvorbu mateřského mléka u kojících žen.
Fíkovník smokvoň nabízí léčivku v podobě svých plodů – fíků. Mají močopudné a projímavé účinky. Čaj z plodů je ideální proti nachlazení a kašli.

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Domovem kopřivy je Evropa, Asie a Severní Amerika. V těchto oblastech se s kopřivou můžeme setkat téměř všude. V lesích, loukách, zahradách či podél cest, všude tam, kde ji lidská ruka ještě nestačila vyhubit. Pamatujte, kopřiva je indikátorem výskytu dusíku v půdě.

 

Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 
Na první pohled obrovské koule, dnes pro většinu populace známé pod názvem dýně, se do Evropy dostaly v době, kdy Kolumbus objevil Ameriku. Podle dochovaných zpráv pěstovali nejrůznější druhy dýně již dávní Indiáni.
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Nepřiměřená psychická zátěž spojená se stresem a úzkostí se v posledních několika desetiletích podepsala na zvýšené míře psychických onemocnění. Jako každá nemoc, i nemocná psychika by se měla léčit. Pokud se rozhodnete s pocity úzkosti a strachu bojovat, nemusíte hned začít polykat spoustu prášků.


Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

cesmina.jpgPřináším vám druhý díl našeho „seriálu“ o léčivých rostlinách…

Plody stálezeleného keře Cesmína účinkují jako výborné projímadlo a lék proti epilepsii. A říká se, že když u sebe budete mít kousek dřeva z tohoto keře, přitáhnete na sebe pozornost u opačného pohlaví.

Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 
Léčivé rostliny mají i v dnešní moderní medicíně stále co říct. Na jejich účinky věřily babky kořenářky. Potírali se, mazali se, pili nejrůznější odvary i naši panovníci. Pojďme si tedy v malém „seriálu“ připomenout, že i přírodní medicína v podobě léčivých rostlin dokáže uzdravovat.

 

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 
Zda jde o přírodní zázrak nechám na posouzení vám. Jisté je, že recept na citrónovo-česnekový zázrak jsem dostala od kamarádky, jejíž muž onemocněl rakovinou tlustého střeva. Dnes vede plnohodnotný život a raduje se i z maličkostí všedních dnů.Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Šalvěj je právem označovaná za všestrannou bylinku. Díky svému krásnému zbarvení do fialova se přidává nejen do kytic z lučního kvítí. Na druhé straně se ale vyznačuje i výbornými antibakteriálními účinky. A v kuchyni našla také své místo!

Čerstvé listy této bylinky můžeme trhat během celého roku. Ideální doba je ale na jaře a potom na podzim.

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?