Statistiky

Členové : 1927
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1017929

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Kolonoskopie je speciální lékařské vyšetření. Během tohoto vyšetření mohou lékaři detailně prohlédnout stav sliznice střev. Na základě vyšetření mohou odhalit a začít léčit celou řadou nemocí. Proto, pokud jste na kolonoskopii objednaní, rozhodně se vyšetření nevyhýbejte. V tomto článku se můžete seznámit s průběhem tohoto vyšetření a tak se možná i lépe připravit.


Příprava před vyšetřením je nutná!
Protože se lékař pomocí endoskopu dostává hlouběji do vašich střev, je nutné, aby byla střeva prázdná. Proto je nezbytné, aby před provedením zákroku došlo k jejich vyprázdnění. To provedete pohodlně doma. Lékař vám předepíše speciální vyprazdňovaní roztok. Vypijete do cca den předem. Důležité je přesně dodržet rady a doporučení, které vám dal lékař. V opačném případě nebudou střeva čistá a zákrok nebude proveden, takže si své čekání jen prodloužíte. Den před vyšetřením byste také neměli jíst. Jiná další kolonoskopie příprava není nutná.

Jak kolonoskopie probíhá?
Ještě před samotným výkonem vyšetření vám lékař či sestra dají utišující léky – většinou injekční formou. Dojde tedy k vašemu utlumení a celkovému zklidnění. V žádném případě tedy nemusíte mít strach, že je kolonoskopie bolestivé vyšetření. Během vyšetření nebudete nic cítit. Někdy je toto vyšetření prováděno i v celkové anestézii. Před zasunutím přístroje ještě lékař vyšetří váš řitní otvor. Následně zasune skrze řitní otvor hubici – toto je asi nejméně příjemná část vyšetření. Následně lékař vyšetřuje. Vy při výkonu ležíte v klidu. Doba vyšetření se liší podle pacienta a potřeb lékaře. Běžně trvá zhruba 15 minut, ale může trvat třeba i 1 hodinu. Při kolonoskopii totiž lékař může provádět i drobné zákroky.

Co váš čeká po vyšetření
Bolesti se nemusíte bát ani po provedení vyšetření tlustého střeva. Po zákroku budete ještě chvíli sledováni lékaři. Zpravidla si v nemocnici poležíte 1 hodinu po zákroku. Pokud budete vše v pořádku, můžete odejít domů. Je ale dobré, pokud budete mít doprovod, protože kvůli lékům můžete být ještě trochu omámeni. Rozhodně nesmíte řídit nebo vykonávat jinou činnost, která vyžaduje zvýšenou pozornost.


Komentáře  

 
0 #3 shoe insert 2017-06-01 11:40
Thanks for finally talking about >Je kolonoskopie bezbolestná?
Citovat
 
 
0 #2 du hoc nghe han quoc 2017-05-15 17:31
Fantastic poѕt however I was wanting to know if you coᥙld
wгite a litte more on this subject? I'd be very grateful
if you could elaborate a little bit further.
Thanks!
Citovat
 
 
+1 #1 http://www. 2015-09-24 04:42
Slušně napsané, zaslouží si pozornost. Pozdravuji!
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?