Statistiky

Členové : 1978
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1051029

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Probdělé noci, podrážděné sliznice i bránice, odřený nos - tím dokáží podzimní neduhy leckoho pěkně potrápit. Proto je důležité dbát na prevenci a posilování imunity. I při intenzivní snaze se však může stát, že viry a bakterie vyhrají a budete si muset dopřát pár nevyžádaných dní v posteli…

Obzvláště na podzim a v zimě je třeba dbát na obranyschopnost organismu a na dostatečnou hygienu. Pravidelné mytí rukou významně snižuje riziko infekce. V chřipkových obdobích se snažte také vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí, jako jsou hromadné prostředky a nákupní centra.


Na začátek pro vás máme pár tipů na posílení imunity a odolnosti organismu:
- dostatek spánku
- pohyb a fyzická aktivita, nejlépe na čerstvém vzduchu
- pravidelné otužování
- vyvážená strava s dostatkem ovoce a zeleniny
- vhodné oblečení

A pokud už máte pocit, že na vás nějaká nemoc “leze”:
- vynechte hlenotvorné potraviny (mléko, mléčné výrobky, mouka, ...)
- inhalujte za pomoci bylinných extraktů nebo vincentky
- dodržujte pravidelný pitný režim, vhodné jsou například bylinkové čaje a vývary (pro jejich přípravu můžete použít například zázvor, podběl, jitrocel)

Pokud vás již nějaké to nachlazení trápí, snažte se předcházet dalšímu šíření - ohrožujete infekcí spolucestující, kolegy a přátelé zejména v prvních dnech, kdy na sobě pozorujete potíže. Používejte jednorázové kapesníčky namísto látkových, jsou hygieničtější. Při kýchání si ústa zakryjte nejlépe kapesníkem nebo hřbetem ruky.

Co s kašlem?
Kašel je přirozeným reflexem, slouží k udržování průchodnosti dýchacích cest. Může však být také příznakem vážnějšího onemocnění, proto není radno dlouhodobější příznaky podceňovat. Pokud se příznaky po několik dní nelepší, neotálejte s návštěvou lékaře. Je také důležité rozlišit, o jaký typ kašle se jedná.

Suchý (neproduktivní) vs. vlhký (produktivní) kašel?
Počátek onemocnění doprovází kašel suchý (neproduktivní), který je třeba tlumit. Může přicházet také v záchvatech, a to zejména v noci. K suchému kašli dochází v důsledku otoku a překrvení sliznice, tlumí za pomocí tzv. antitusik, mezi která patří například přípravek Levopront. Během několika dní přechází suchý kašel v kašel vlhký (produktivní). Produktivní kašel je projevem tvorby nadměrného množství sekretu. U vlhkého, stejně jako u suchého kašle, je třeba zajistit dostatečné množství tekutin, které ředí hlen, což přispívá ke snadnějšímu odkašlávání. Produktivní kašel se však již netlumí, naopak je vhodné díky tzv. expektoranciím podpořit vykašlávání hlenu z dýchacích cest.

Komentáře  

 
0 #9 backlink for amazon 2017-10-22 00:20
But after apрlying their service I had mу sitе backlink for amazon: https://www.fiverr.com/cldisplay_seo/create-high-quality-backlinks-for-your-website the first
pɑge of Google fourteen days after placing mу order.
Ken Evoy of and Jimmy Broѡn a known Internet marketеr shareɗ 2
strɑtegies, which can be "pre-selling" and "useful, but incomplete. )Create your page in a way that takes advantage of each one of these features.
Citovat
 
 
0 #8 real human traffic 2017-06-21 04:06
Thаt will be the big qսestion as well as whɑt I'd like
to discuss in this article today. Unrelated aand random lnks from any old site trulу
Ԁoes noot make Google see your site as being important. Knowing your competition iss
vital oon the succеss from a online businesses oг offline.


Feell free to surf to my blog real human traffic: https://www.fiverr.com/cldisplay_seo/create-high-quality-backlinks-for-your-website
Citovat
 
 
0 #7 Daniele 2017-05-16 02:50
My brother suggested I might like this blog. He used to be entirely
right. This publish truly made my day. You can not consider
simply how a lot time I had spent for this information! Thanks!
Citovat
 
 
0 #6 riourl.gq 2017-05-15 17:31
Article writing is alsο a excitement, if you be acquainted with then yοu сan write otһerwiѕe it is complicated to write.
Citovat
 
 
0 #5 educate 2017-05-15 17:27
WitҺ havin so much written content do yoᥙ ever run into any problems of рlagorism
or copʏright violation? My websіte has a lot of exclusive contᥱnt I've eitҺer
created mysеlf or outsourced but іt loοks like a lot of it is popping it up all ovеr the
internet without my agreemеnt. Do you know any methods to help stop content from
being riрped off? I'd really appreciate it.
Citovat
 
 
0 #4 halo.edu.vn 2017-05-13 23:38
Thank you for sҺaring your thoughtѕ. I truly apprесiate your efforts and I will be waiting for your further poѕt thanks once again.
Citovat
 
 
0 #3 Máňa 2015-11-02 12:55
Letos jsem vyrobila vlastní jitrocelový sirup...a jakmile mám pocit, že se o mě něco pokouší, hned si lžíci dám.
A mořská voda je teda taky úžasná. Já si stříkám Quixx sprej a dceři Quixx baby kapičky...zatím musím zaťukat, že se držíme ;-)
Citovat
 
 
0 #2 Denisa M. 2015-10-26 11:57
Citace Madalene:
Na nachlazení mám osvěčený recept. Kašel řeším jitrocelovým sirupem, klidně vypiju i půl lahvičky za den, pomáhá mi na odkašlávání; a na rýmu používám mořskou vodu. Tu dávám i dětem vč. mimča, pro miminka existují kapky s mořskou vodou Quixx Baby, které se dají dávat hned od narození


Jj, souhlas, mořská voda je výborný pomocník, pro mimčo jsem koupila t samé kapičky Quixx Baby a vytírám mu denně nosík, protože tohle počasí je o strach. Zatím dobrý, rýma se nedostavila, tak to snad zvládneme bez odsávačky přes celou zimu.
Citovat
 
 
0 #1 Madalene 2015-10-16 09:38
Na nachlazení mám osvěčený recept. Kašel řeším jitrocelovým sirupem, klidně vypiju i půl lahvičky za den, pomáhá mi na odkašlávání; a na rýmu používám mořskou vodu. Tu dávám i dětem vč. mimča, pro miminka existují kapky s mořskou vodou Quixx Baby, které se dají dávat hned od narození
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?