Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1132168

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Bolesti hlavy, diagnóza ADHD, deprese, potřeba zvýšit výkon nebo soustředění - říkáte si, že tyto příznaky a diagnózy nemají nic společného? Ale ano. S nimi, i s mnoha dalšími si dovedou poradit terapeuti brněnské kliniky Abbia díky moderní metodě biofeedbacku. Pojďme si říct, kde například dokáží podat pomocnou ruku.


Poruchy pozornosti ADD a ADHD
Nejčastěji používají terapeuti v brněnské klinice metodu biofeedbacku u dětských pacientů při poruchách pozornosti jako je ADHD nebo ADD, a to s velmi přesvědčivými výsledky léčby. Obě poruchy mají podobné příznaky, často se mohou pojit s jinými poruchami učení, negativně jsou ovlivněny různé psychické a hlavně poznávací procesy. Výsledkem jsou například poruchy pravopisu (dysortografie), psaní (dysgrafie), čtení (dyslexie) nebo počítání (dyskalkulie).

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy jsou i pro dnešní medicínu složitou a komplikovanou záležitostí. Jejich původ je velmi rozmanitý a někdy bolest způsobuje i více faktorů najednou. S využitím nejnovějších dostupných technologií - metodou fotonového biofeedbacku je možné léčit chronické bolesti hlavy včetně migrény. “Principem terapie je snímání změny teploty čelního laloku pomocí speciální kamerky umístěné na čele. Speciální terapie spočívá v “naučení“ krevního řečiště čelního laloku kontinuálnímu průtoku krve,” vysvětluje vedoucí terapeutka kliniky Abbia Daniela Vaškebová.

Zvyšování výkonu
Vrcholovým sportovcům nestačí trénovat pouze svaly a tělo, důležitou roli hraje také schopnost koncentrace. Biofeedback jim pomáhá také ke zlepšení soustředění a sportovních výkonů. Pro sportovce napříč různými typy sportů je zásadní schopnost rychlé reakce, která představuje zásadní výhodu a posouvá sportovce k lepším výsledkům.

Biofeedback - o co se vlastně jedná?
Biofeedback je přístrojová metoda využívající energii mozku, pracuje s aktuálním stavem našeho organismu a pomocí zpětné vazby dochází k nápravě abnormalit, které pacientovi způsobují potíže. “Jedná se vlastně o biologickou zpětnou vazbu, což je například také měření tělesné teploty nebo tělesné váhy, kdy nás “přístroj” informuje o stavu organismu,” vysvětluje Daniela Vaškebová. Tento druh terapie vyvinuli a zavedli neurologové a psychologové v 70. letech minulého století v USA jako léčebnou a tréninkovou metodu nápravy mozku. Biofeedback však dokáže pomoci i u řady dalších diagnóz, naleznete je zde: www.neurobiofeedback.cz.

Lidský přístup je samozřejmostí
“V péči o pacienty se nespoléháme pouze na obecná neurodiagnostická pravidla, která neberou v úvahu rozdíly mozku. Naopak se snažíme péči přizpůsobit potřebám konkrétního pacienta,” uvádí Daniela Vaškebová. Díky novým technologiím dokáží terapeuti nejenom rozpoznat, ale i účinně pomáhat při mnohdy frustrujících a dlouhodobých onemocněních, například těm výše uvedeným. “Ze všech sil se snažíme našim pacientům nabídnout inovativní a specializovanou péči s důrazem na individuální potřeby, úctu a porozumění,” dodává Daniela Vaškebová.

Paed.Dr. Daniela Vaškebová je vedoucí terapeutkou ABBIA CLINIC, která se specializuje především na nelékové řešení neuropsychologických obtíží (např. poruchy pozornosti, stresové a únavové syndromy, deprese, bolesti hlavy). Klinika využívá nejnovější „přirozené metody nápravy“ - tedy různých druhů biofeedbacků (zabývá se například těžkými poúrazovými stavy nebo stavy po těžkých porodech, a to díky přístrojům, jimiž disponuje jako jediná v České republice) a dále speciálních druhů masáží, cvičení, neuropsychologického poradenství a celostního přístupu k léčbě.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?