Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1132157

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Přejídání, kouření, okusování nehtů - vypadá to, že každý má nějaký svůj zlozvyk. Na některé jsme prostě krátcí, ale poradíme vám, jak skoncovat alespoň tím posledně uvedeným.


Za “ohlodané” nehty se jejich majitelky často stydí a nejraději by je měly neustále schované v kapsách, samozřejmě tím trpí i jejich sebevědomí. Podle odborníků se jedná o důsledek stresu, vnitřního napětí a potlačovaných negativních emocí. Tento zlozvyk často nekončí s dětstvím, ale přesouvá se i do dospělosti a vědět o sobě dává především ve stresových situacích. Pro odstranění zlozvyku je proto třeba omezit stresové faktory a naučit se odpočívat a relaxovat, budete potřebovat také silnou vůli a motivaci.

Nehty a ruce jsou vždy vizitkou každého člověka, a proto si zaslouží vaši péči a pozornost, ne okousávání do krve. To, že nehty nevypadají vůbec hezky, je ale pouze součást problému. Pod nehty se nachází velké množství bakterií, které si kousáním dopravujete do těla, při jejich okousávání si také můžete zanést infekci a drobná poranění se mohou nepříjemně zanítit.

Řešení pro okousané nehty

Mnoha ženám pomáhá speciální lak s hořkou příchutí, která je od kousání nehtů odradí. Můžete své nehty také hezky upravit a nalakovat, aby vám bylo líto je okousat. Pokud se rozhodnete pořídit si gelové nehty, jejich okusování už vlastně nebude možné.

Jak na “okousané” dítě?

Nehty si kouše skoro polovina dětí a dospívajících. Uhlídat od kousání nehtů dítě je ještě těžší než hlídat sebe. Můžete dítěti zkusit přelepit nehty náplastí, což pomůže si zlozvyk vůbec uvědomit, protože okusování nehtů bývá často nevědomé. Nejlepším řešením je, dítě přesvědčit o tom, že samo stojí o to, mít hezké a upravené nehty. Pokud u svých dětí tento zlozvyk objevíte, může jít o nedostatek vápníku, zkuste proto jeho jídelníček obohatit o dostatek mléčných výrobků.

A jak ještě o nehty pečovat?
Kousání nehtů výrazně narušuje strukturu nehtů, pro jejich obnovu můžete využít tajnou zbraň manikérek - speciální lak na nehty Sililevo - vyvinutý pro remineralizaci a obnovení struktury nehtů. Příznivé účinky má také koupel v olivovém oleji a doplnění vitamínu E v podobě zpevňující péče i doplňku stravy. Hydratační krémy či oleje (např.olivový nebo mandlový) zajistí vašim nehtům dostatečnou hydrataci, v teplém oleji můžete své nehty namáčet nebo si udělat zábal a na naolejované ruce navléknout přes noc bavlněné rukavice.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?