Statistiky

Členové : 1927
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1019160

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Migréna patří do skupiny chronických onemocnění. Pokud člověk migrénou trpí, může to velmi podstatně narušit jeho život. Záchvaty migrény mohou být i tak intenzivní, že mohou člověka „vyřadit“ z běžného života na několik hodin ale třeba i na celý den. V tomto článku se zaměříme na popis hlavních příznaků migrény a podíváme se i na způsoby léčby migrény.


Migréna může přijít již v dětství

Migréna život nijak neohrožuje, dokáže ho ale opravdu nepříjemně proměnit. Zajímavé je, že se migréna objevuje více u žen než u mužů i to, že se nevyhýbá dětem. I malé děti mohou trpět silnou migrénou. V každém případě je nutné, aby byla léčena, protože jinak se mohou záchvaty zhoršovat.

Hlavní projevy migrény

Rozlišujeme dva druhy migrény. Je to migréna s aurou a migréna bez aury. Aura v tomto případě znamená označení pro předzvěst, která signalizuje, že přijde záchvat. Tento stav je charakteristický tím, že při něm dochází k výraznému zvýšení funkce některého ze smyslových orgánů. Může se objevit například rozostřené vidění, náhlé zhoršení sluchu, abnormální citlivost na pachy a vůně apod. Dostavit se může i mravenčení v končetinách a často je to také porucha řeči. Tento typ migrény je ale poměrně vzácný. Trpí jim zhruba 20 % lidí s migrénou. Mezi typické projevy migrény jako taktové patří velice intenzivní bolest hlavy. Ta se projevuje obvykle jen na jedné polovině hlavy. Záchvat bolesti je u každého a pokaždé jinak intenzivní dlouhý. Někdy to mohou být třeba i jen dvě hodiny, jindy může záchvat trvat i tři dny. Mezi typické příznaky migrény patří i nevolnost a pocit na zvracení. Člověk je také světloplachý.

Jak se migréna léčí?

Vždy je důležité odhalit faktor, který migrénu způsobuje. Samotné léčení migrény je možné bez léků i léky. Záleží především na volbě pacienta.


Komentáře  

 
0 #1 du hoc han quoc 2017-05-15 09:51
I know this webѕite gives quality dependent ϲontent and extra
information, is therе any other website which presents these kinds of information in quаlity?
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?