Statistiky

Členové : 1927
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1017925

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 39
NejhoršíNejlepší 

Profese jsou rozmanité, jedno však mívají společné. A sice to, že toho, kdo je vykonává, tu více a tu méně zatěžují, unavují, vyčerpávají. A také huntují. Protože člověk musí nejednou dělat i to, co by býval nedělal, kdyby zrovna nedělal.

Jenže co jeden nadělá, že? Když dělat musí a dnes už nestačí jenom dělat, že jeden dělá…

A tak trpí tu ta a tu ona část našeho těla. Nejen příslovečné zlaté české ručičky, nejen nohy, v nichž musí být nejednou to, co není v hlavě.

Často totiž trpí třeba i záda. A to prý zejména v případě tuctu profesí, jež zazní vzápětí.

 

Bolestmi zad prý trpí především dělnictvo v továrnách, stavební dělníci a zemědělci, kteří musí často dřít jako mezci, nejednou pak navíc provádět i stereotypní pohyby. Automechanici pak musí často zaujímat při své práci nejrozmanitější polohy, poťouchle bych dodal, že nejednou natolik krkolomné, že si je ani Kamasutra netroufla popsat a představit veřejnosti.

Záda bolívají i ty, kdo musí být často celou pracovní dobu na nohou, takové jako prodavačky či kadeřnice (respektive jejich mužské protějšky), i naopak ty, kdo jsou nuceni dlouho nedobrovolně sedět a natřásat se přitom, jako jsou řidiči nákladních aut a traktorů či policisté. A záda bolí i dříče jménem hasiči.

No a nakonec trpí se zády i veškerý personál ve zdravotnictví a učitelé. Nikoliv jenom proto, že tito musí nejednou před leckým „nahoře“ pomyslně ohnout hřbet.

Prostě tyto profese „vedou“. Jsou vítězi v klání o držitele nejbolavějších zad. Jsou to profese, jimž by se měl každý s bolavým hřbetem vyhýbat, nejednou jako čert kříži. Měl by… Jenže znáte to…

Jíst se chce, vydělávat je tudíž zapotřebí. A ne každého z výše uvedených ohrožených lze použít pro obor, kde záda trpí naopak nejméně. Protože z dělníků a nejen těch těžko uděláte asistenty, účetní, počítačové inženýry nebo autory článků. A kam naši zemi přivedlo, když bylo za „minula“ z dělníků děláni i právníci, o tom ani nemluvě.

A tak prostě musíme přijmout realitu a ohnout před ní hřbet. Snad nás přitom nebude moc bolet…

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?