Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1132178

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Problémy s prostatou potkají v životě s největší pravděpodobností každého muže. S prostatou mají potíže zejména muži nad 50 let věku, ovšem výjimkou není, když se problémy s prostatou objeví u výrazně mladších mužů. Nejčastěji dochází k problémům se zvětšenou prostatou. Představíme si příznaky a způsoby léčby zvětšené prostaty.


Jak problémy vznikají
Prostata je předstojná žláza, která se nachází pod močovým měchýřem. Funkcí prostaty je tvorba sekretu. Tvorbu sekretu ovlivňuje mužský pohlavní hormon testosteron – především jeho metabolit dihydrotestosteronem. Postupem věku dochází ke zvýšení produkce estrogenů a následkem toho je vyšší citlivost na dihydrotestosteron. To se projeví právě zvětšením prostaty.

Příznaky zvětšení prostaty
Zvětšená prostata a její příznaky jsou vždy stejné a dají se poměrně snadno identifikovat. Skrz prostatu prochází močová trubice, takže pokud je zvětšená, objeví se problémy s močením. Prvním příznakem je, že podstatně zeslábne proud moči nebo je proud přerušovaný. Muži tak musí při močení vyvinout podstatně větší úsilí. Močení je také doprovázeno nepříjemným řezáním a pálením. Muži mají také pocit nedokonalého vyprázdnění. Dostavuje se také pocit častějšího nutkání jít močit. Příznakem zvětšené prostaty může být i krev v moči u mužů. V některých případech se také objevuje samovolný únik malého množství moči.

Jak se zvětšená prostata léčí
Pokud některé z výše popsaných příznaků muži zpozorují, neměli by na nic čekat a navštívit lékaře. Platí, že čím dříve je zvětšení prostaty odhaleno, tím efektivnější může být léčba. Zvětšená prostata a její léčba nejčastěji začíná užíváním léků, které stimulují funkce prostaty. Pokud léky nezabírají, přistupují lékaři k chirurgickému zákroku, při kterém je odstraněna část prostaty. Pravdou je, že mnoho mužů své problémy ignoruje a řeší až ve chvíli, kdy se objevují velké obtíže. Je to obrovská chyba!



Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?