Statistiky

Členové : 1978
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1050991

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 41
NejhoršíNejlepší 

Zatímco mužům způsobuje kouření problémy s tentononc nejednou již na první pohled zjevné, nemohou se culit ani ženy-kuřačky, u nichž toto tak zjevné není, protože to prostě zjevné být nemůže. Protože i tyto přicházejí o svou rozmnožovací schopnost, tedy o plodnost, s pomocí kouření daleko efektivněji, než kdyby na to byla matka příroda sama. K tomuto negativu sice docházívá většinou až ve vyšším věku, nicméně ani pozdě nemusí být příjemné, je-li už pozdě.

Protože v dnešní populaci ženy nejednou odkládají své potomstvo na potom a to „potom“, kdy už bude pozdě bycha honit, se s cigaretou neúprosněji přibližuje. A pozdě pak může být nejen po čtyřicítce, ale klidně i už po třicítce.

Kdyby totiž ženy svedly klání zaměřené pouze na sféru zvanou plodnost, budou na tom identické soupeřky hodně odlišně. Kuřačky zaostanou prý o celých třicet procent. Ta kouřící bude třikrát pravděpodobněji čekat na početí déle než rok, než ta nekouřící.

Skvělá antikoncepce, že? A nejen že má kuřaččino vajíčko menší naději na oplodnění, ale obtížněji se zachycuje i nebohý pasivně kouřící zárodek v děloze. Pokud je mu tedy vůbec dáno vzniknout.

A kouření se projevuje i na nepravidelné a bolestivější menstruaci, dřívějším nástupu menopauzy, osteoporóze a rakovině prsu, děložního čípku či vnějších pohlavních orgánů.
Takže si můžu oddechnout, že nejsem žena. Že mne téměř nic z toho vůbec nemůže postihnout. Protože jsem chlap.

I když, jak se dívám, díky kouření si tím chlapstvím zase až tak jist taky nejsem.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?