Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1132174

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 30
NejhoršíNejlepší 

Vůbec nelituji, že existují onemocnění, jež mě nepotkají, neboť jsem v tomto ohledu pohlavně diskriminován. Třeba takový v titulku zmíněný zánět dělohy. Tedy stav, kdy kvůli snížené obranyschopnosti, hormonální poruše nebo špatné hygieně pronikají infekce ze zevních rodidel přes pochvu do dělohy nebo si najde infekce cestu opačnou, tedy z jiných zánětů v oblasti pánve, prostřednictvím krve či lymfatickou cestou.

Hrdlo dělohy se pak může zanítit přičiněním mikroorganismů typu stafylokoky, streptokoky, enterokoky i E.coli a toto pak ohrožuje dělohu při porodu, potratu nebo sexuální manipulaci.

Sliznice těla dělohy může být napadena rozšířením infekce výše zmíněného hrdla nebo si tu může infekce začít lebedit ve zbytcích tkáně a krve po porodu nebo potratu, případně sem může vniknout infekce z otlaků a okolí odumřelé tkáně vznikajících při používání nitroděložního tělíska.

A zanítit se může i svalovina těla děložního, což je pokračováním zánětu sliznice po potratu šířícím se dál na zevní vrstvu stěny dělohy – pobřišnici, případně infekcí pronikající sem naopak od jiných vnitřních orgánů.

Tento zánět se pak projevuje  třeba slabým krvácením mimo menstruaci nebo hlenovitým až hnisavým páchnoucím výtokem, dostavují se bolesti nebo nepříjemné pocity při močení či vyprazdňování i trvalejší bolesti v podbřišku a v bederní krajině, teploty, zimnice a únava.

Rizikovými faktory vyvolávajícími tyto záněty můžou být třeba promiskuita, nedostatečná pohlavní hygiena, krvácení, infekční ložisko v těle, na vině může být i používání nevhodných hygienických pomůcek, některých mýdel a pěn,  což je komplikováno případnou sníženou obranyschopností organismu.

Účinnou obranou je tady v první řadě hygiena, pomáhá i užívání prezervativu, ani toto však není, jak zmíněno výše, všespasitelným.

Zánět se léčí patřičnými antibiotiky, čípky, mastmi či výplachy. Při včasném podchycení je léčba poměrně snadná a rychlá, zanedbání může ale situaci výrazně zkomplikovat tím, že se infekce rozšíří až na vaječníky. Pokročilá infekce, již už nelze řešit antibiotiky, se léčí chirurgicky.

Komentáře  

 
0 #2 Lino 2018-01-03 03:00
My brother recommended I might like this web site.

He was once totally right. This post truly made
my day. You cann't imagine simply how a lot time I had spent for this information! Thanks!
Citovat
 
 
0 #1 rahafcosmetics.com 2017-05-15 09:52
ƬҺank yoᥙ a lot for sharing this with all people you
actually recognise what you're speaking аpproximatеly!
Bookmarked. Kindly also talk over with my websіtᥱ =).

We will have a link change contract among us
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?