Statistiky

Členové : 1927
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1017924

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 50
NejhoršíNejlepší 

Máte až příliš často sucho v ústech, trpíte často žízní? Obtěžuje vás časté močení, někdy i vícekrát v hodině? A je toto třeba i provázeno nevysvětlitelným hubnutím či naopak přibíráním na váze?

Bolívá vás hlava a jste nezvykle unavení?

Trpíte často kvasinkovými infekcemi, infekcemi močových cest, případně jen pomalu se hojícími boláky na kůži? Svědí vás kůže, zejména v tříslech?
Hojí se vám špatně rány?

Trpíte sexuálními dysfunkcemi, k těm zjevnějším z nichž patří pozbývání pocitu uspokojení?

Trpíváte rozmazaným viděním?
Zvětšuje se vám množství pigmentu v kožních záhybech, především v oblasti krku?
A – samozřejmě jen jste-li ženou – trpíváte na cysty na vaječnících?

Nemusí samozřejmě nezbytně jít o něco vážného, přesto však nebude na škodu, zajdete-li v takové situaci navštívit lékaře. Protože vše výše zmíněné, ovšem nejen to, může být i prvním varováním. Prvním upozorněním na problém jménem cukrovka 2. typu.

Tato nemoc se může u člověka objevit kdykoliv v jakémkoliv věku. Dříve sice postihovala povětšinou osoby nad šedesát let věku, genetická zátěž a špatný životní styl však tuto stále častěji přenášejí i na nižší věkové kategorie, včetně třicátníků.

Největším problémem, jenž tuto nemoc provází, je fakt, že řádově každý třetí nemocný o svém neduhu vůbec neví, a trvá-li tento neléčen po delší čas, významně komplikuje zdravotní stav a může vést i ke smrti.

Protože tělo v podstatě nedokáže měnit sacharidy z potravy na energii, stoupá tak hladina krevního cukru, jenž následně poškozuje srdce, nervy a další orgány a poškozuje i zrak. A dojde-li až ke hyperglykemickému kómatu, jde už i o život.

A přitom se lze bránit. Včasným odhalením nemoci. Jež není složité, pokud člověk navštíví lékaře, má-li podezření. Třeba kvůli některému z výše uvedených příznaků.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?