Statistiky

Členové : 1812
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 978558

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 11
NejhoršíNejlepší 
Opakuje se vám často nějaký určitý sen a pokud možno i s děsivým emočním doprovodem? Listujete pak roztřeseně různými snáři a hledáte význam, přičemž v každém nacházíte jiné vysvětlení, které navíc nechápete a přijde vám úplně nesmyslné? Zbytečně, neexistuje žádný spolehlivý a jednoznačný výklad.

 

Jediným a nejlepším psychoanalytikem a posuzovatelem vašeho snu a jeho kořenů jste jedině vy sami. Pochopitelně vám okolí může hodně pomoci, ale konečná interpretace významu je ryze indivuduální.

Opakující se sny jsou vždy velmi významné a něco podstatného nám chtějí o nás samých sdělit. Důležité je, kdy se sen objevil poprvé, co tomu předcházelo, co jste v sobě potlačili, v jakých souvislostech se vám sen vrací, jaká životní situace vám ho opakovaně přináší a jak často se vám zdá. Není důležitý ani tak obsah snu, byť by byl jakkoliv děsivý, podstatný je hlavně váš pocit ze snu, jestli je to sen, po kterém pak cítíte velkou hrůzu, je potřeba se mu věnovat a snažit se pochopit, co vám chce sdělit. U opakujících se děsivých snů je to často důležité poselství.

Pokud jste opravdu prožili nějaké těžké trauma a sen se vrací často, je na čase navštívit specialistu na posttraumatické stresové poruchy (například z Bílého kruhu bezpečí). Ten by měl pomalu a citlivě uvolnit ventil, kterým jste v sobě zadrželi všechnu neodžitou hrůzu a bolest a pomoci vám najít zase cestu, kudy z toho ven.

Pokud žádný takový zážitek nemáte, odehrálo se jistě něco jiného, co by bylo potřeba zpracovat ve vaší mysli, co jste odsunuli jako nepříjemné, děsivé a bolestivé nebo čemu jste se vyhnuli při řešení nějaké situace. Nyní k samotnému snu: Nejdůležitější jsou vaše emoce, které při něm cítíte, čeho se bojíte. Zkuste sen příště pozorovat hodně podrobně, kdo tam ještě je, detaily okolí a jak se vše mění. Ihned, jak se probudíte, si sen zapište co nejobšírněji, zapište každý detail. Nejlépe je, když si k posteli přichystáte blok s tužkou pro tuto možnost. Při vybavování snu vám pomůže o něm s někým rozprávět, při opakovaném vyprávění snu se vybavují stále další a další detaily. Zkoumejte kažý děj i každý detail snu a ptejte se sami sebe, jakou vzpomínku či pocit to ve vás vyvolává, co vám to připomíná, jestli jste už něco podobného někdy zažili nebo viděli.

Můžete se také pokusit sen odehnat. Zní to nemožně, ale pokud si v tom snu uvědomíte, že je to jenom sen nebo v něm malinko alespoň něco změníte, např. při pronásledování se otočíte, abyste viděli, co vás honí, při umírání se přestanete bát a podvolíte se tomu pocitu a zůstanete k němu lhostejní, při padání, které nikdy nekončí dopadem, si řeknete, že tentokrát chcete vědět, co je na dně atd, může to pomoci. Někdo zahání sny i drobným fyzickým pohybem, zaklepáním nohou, dupnutím si ve snu, čímkoliv, co vás napadne.

K tomu, aby člověk sny vykládal, si musí uvědomovat, co se ve spánku dělo.Toto je nejobtížnější část výkladu, protože po procitnutí často sen zapomínáme. Ti, kdo sny vykládají, doporučují před spaním si zameditovat a říci svému podvědomí, že sen bude uchován v paměti. Zlé nebo dobré sny neexistují, a nic, co člověk ve snu viděl nebo prožíval, nemá být odsuzováno. I když se člověku zdá sen naprosto nepřístojný, nemá to být považováno za charakterovou vadu. Potlačit některé nepříjemné myšlenky vám může nejen přivodit noční můry, ale vyústit i v duševní onemocnění, například v chorobný strach či panickou poruchu. Není pak divu, že se nám potlačený strach objevuje ve snu, v našem nevědomí - království potlačených a vytěsněných myšlenek. Nevědomí je ovšem také říší symbolů - symbol vyjadřuje sebe i něco jiného.

Víme-li například, že obava ze smrti je obava ze života ztraceného, pak smrt ve snu nemusí být jenom smrtí ve smyslu fyzického úmrtí. Může vyjadřovat úzkost ze smrti duchovní: obavu o život ztracený, žitý bez opravdovosti, radosti či bez druhých lidí nebo beze smyslu - prostě bez hodnot, bez kterých se nežije naplno. Může také symbolizovat starost o druhého, o jeho ztrátu, při které bychom ztratili něco my sami. Postavy ve snu jsou pak vyjádřením jednotlivých složek osobnosti.

Velmi nepříjemné a časté jsou sny spojené s nějakou konkrétní fyzickou poruchou - kardiaci často popisují sen, kdy šli úzkými ulicemi a jakoby na ně padaly vysoké domy kolem, při žaludečních nevolnostech i při horečnatých onemocněních se vracejí sny typické pro každého z nás. Opakující se sny sužují také lidi se spánkovou obrnou a děti, které trpí nočním děsem. Zde již patří léčba do rukou psychiatra či neurologa.

Komentáře  

 
0 #11 86Abbey 2017-08-13 08:21
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn additional cash
every month because you've got high quality content. If you want to know what is the best adsense alternative, type in google: adsense
alternative Mertiso's tips
Citovat
 
 
0 #10 Anemonalove 2017-07-09 06:18
Hi fellas! Who wants to chat with me? I have profile at HotBabesCams.com, we can chat, you can watch me live for
free, my nickname is Anemonalove , here is my photo:


https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Citovat
 
 
0 #9 Anemonalove 2017-07-05 23:39
Hi fellas! Who wants to chat with me? I'm live at HotBabesCams.com, we can chat,
you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove , here is my photo:


https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Citovat
 
 
0 #8 Marek Daňko 2017-05-20 09:12
Mám se kterej se mi zná několikrát ... Kde o to že jsme v uzavřeným krámě tak tam všechno jíme a tak dále a najednou když mám spát ve snu tak mám strach že je někde duch ... Druhej den tam nějak prišel neznámej kluk ... A my jsme si vyhledávali informace o tom krámě a tam byla fotka kluka .. ta fotka kluka byla stejná jako byl tem co přišel ... No a pak se ten duch změnil v řetízek a byl ve škríni .... Pak se vždy probudím ... Byl tam semnou kamarád Roman jeho holka Anička a moje sestra Aneta :-|
Citovat
 
 
0 #7 Ondřej 2017-04-21 16:42
Ahoj, tento sen trvá již od mých 4 let.V tom snu se odehrává asi následující velmi nepříjemná věc.Vzbudím se v posteli a jako bych chtěl jít do ložnice přes chodbu, ale v tu dobu na mě něco z té kuchyně vztáhne ruku a začne mě to škrtit tak prudce, že t na mě začíná i divně mluvit je to nějaký divný člověk nebo něco takového, už jsem si na tento sen vcelku zvykl ale přetrvává už dost dlouho myslím si že 11 let je dost dlouhá doba občas se mi také sen objevuje i v jiném domě nemám naprsté tušení co mi tento sen chce říci. :-| :-| :sad: :-|
Citovat
 
 
0 #6 3Sss 2017-02-04 07:03
Ahoj, tedy spíš dobré ráno. Popravdě jsem teď docela vyděšená a zoufalá ze snu. Zdál se mi podruhé ten samý sen. Já, mamka, sestra,
Jedeme vlakem na k babičce, zastávku máme v malém lesíku a už podruhé se ve snu objevil cizí muž. Hrozně dlouhý a děsivý a pronásledoval nás až do paneláku. Když jsme běželi měli jsme strach, teda aspoň já a to pořádný. Někdy jsme byli napřed před ním pak byl zase za námi, ale podle mě nám nic nechtěl udělat. Když jsme konečně měli odemykat babiččiny dveře, běžel k jiným dveřím a vzdal to, jenže jakoby šel domů.
Citovat
 
 
0 #5 Katka 2016-11-16 10:00
Dobrý den můžu poprosit o radu jak pochopit moje sny ,ktere mam kazdou noc.Je to hodne neprijemne,trva to to asi tri mesice.Zda se mi o to ,ze cestuji po svete jako prostitutka.
Dekuji
Katka
Citovat
 
 
0 #4 Valerie 2016-10-02 15:01
Zdravím, chtěla bych se s Vámi poradit o mém snu. Vůbec to nechápu a opakuje se stále dokola, není to sen, který se opakuje 3x nebo 4x ale tenhle se mi zdá dokola. Spím a najednou, když se otočím vidím u dveří nějakou postavu. Nějaká ženská, která je rozcuchaná jde ke mě. Je opravdu strašidelná. A pak se hrůzou probudím.
Co to znamená?
Citovat
 
 
-1 #3 michal 2016-09-27 17:08
Citace Lenka:
Ahojte,já také prispeju a bylo by supr,kdyby někdo poradil....? Já mám problém už 9 let se stejným snem. Bylo mi 17 let a naposledy jsme byli u známých v Itálii,kde bylo fakt nádherné. Jezdily jsme tam často. Ted je mi 26 let,finance mi nedovolují jet tak daleko k mori a zda se mi opakovaně 9 let sen o tom,jak jsem skoro blízko,ze tam zajdu se podívat a než se tam dostanu tak se vzbudim. Vzbudim se frustrovaná a smutná. Nevím,jak ten sen odehnat. :sad:


Musis tam jet
Citovat
 
 
-1 #2 Lenka 2016-09-20 10:36
Ahojte,já také prispeju a bylo by supr,kdyby někdo poradil....? Já mám problém už 9 let se stejným snem. Bylo mi 17 let a naposledy jsme byli u známých v Itálii,kde bylo fakt nádherné. Jezdily jsme tam často. Ted je mi 26 let,finance mi nedovolují jet tak daleko k mori a zda se mi opakovaně 9 let sen o tom,jak jsem skoro blízko,ze tam zajdu se podívat a než se tam dostanu tak se vzbudim. Vzbudim se frustrovaná a smutná. Nevím,jak ten sen odehnat. :sad:
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?