Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1131405

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Není nic horšího, než když vidíme trpět děti. Ale jejich trápení není ostatním lhostejné, a proto pro věnují peníze na modernizaci dětských popáleninových center.

 

 

3 891 422 Kč pro dětská popáleninová centra v Praze, Brně a Ostravě.

Popáleniny patří k nejzávažnějším dětským úrazům. Jedná se o úraz velmi bolestivý a jeho léčení je dlouhodobé, s výskytem řady komplikací. Děti si často odnášejí následky úrazu do dalšího života. Právě proto se rozhodla společnost ROSSMANN a Nadace Naše dítě pro pomoc dětským popáleninovým centrům po celé České republice. Částka 3 891 422 korun byla poskytnuta na nejmodernější přístrojové vybavení, které může velkou měrou přispět k záchraně popálených dětí. Předání symbolického šeku se uskutečnilo 17. prosince 2012 ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady za účasti patronek Nadace Naše dítě Ivany Gottové a Lucie Váchové Křížkové.

Finanční prostředky na modernizaci dětských popáleninových center byly získány během 4. ročníku charitativního projektu "Dětský úsměv". Během zářijového týdne mohli zákazníci drogerií ROSSMANN kupovat výrobky označené logem úsměvu, celkem se podařilo vybrat 3 891 422 Kč.

Na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady jako jediném superspecializovaném pracovišti pro léčbu termických úrazů na území Čech je ročně hospitalizováno kolem 300 dětských pacientů s popáleninami. Zdejší klinice byl zakoupen speciální přístroj v hodnotě 300 000 korun a v příštím roce jí bude poskytnuta další pomoc ve výši 1 000 000 korun na rekonstrukci a přístrojové vybavení dětského akutních o příjmu.

"Za podpory našich zákazníků, zaměstnanců a obchodních partnerů se nám podařilo věnovat v uplynulých 4 letech celkovou částku 25 476 025 Kč na projekty Nadace Naše dítě. Každý rok se snažíme naše charitativní aktivity soustředit na konkrétní pomoc ohroženým dětem," uvedl František Wagner, jednatel společnosti ROSSMANN. "Popáleniny u dětí patří k velmi závažným a dlouhodobým nemocem, a proto jsme rádi, že můžeme již nyní vidět na malých pacientech ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, jak důležité a přínosné je kvalitní přístrojové vybavení, které v rukách špičkových českých lékařů dokáže téměř nemožné," dodává Vladimír Mikel, jednatel společnosti ROSSMANN.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?