Statistiky

Členové : 1812
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 978553

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Nejsevernější výběžek Slovenska tvoří region Orava. Původně nesl region i jiné názvy. První písemnou zmínkou je záznam z roku 1267 pod jménem Arwa. Osídlování regionu se datuje už do doby kamenné. Což dokládají nálezy z břehů Černé Oravy. Turisty sem lákají přírodní památky, nejrůznější slavnosti a festivaly, mnoho muzeí a kulturních památek... Slevy Orava nabízejí šetření na ubytování a nejrůznější aktivity.

Přehradní nádrž Oravská přehrada je jedním z velkých místních lákadel. Především její jižní a západní část. Přehrada je vybudována na soutoku Bílé a Černé Oravy. Postavena byla mezi lety 1941 až 1954. Nad hladinou se ocitl menší kopec, který se dnes jemnuje Slanický ostrov. Pobřeží nádrže je využíváno k rekreaci. Je tu možnost koupání, můžete provozovat jachting, vyjet si na šlapadlech a loďkách... V létě jsou zde dostupné vyhlídkové plavby lodí kolem ostrovů.

Slanický ostrov je velký zhruba 3.500 km2. Najdete na něm zachovalý kostel Povýšení sv. Kříže z konce 18. století. Dnes se v jeho interiéru nachází galerie lidového umění. Ostrov je chráněným územím, přírodní památkou od roku 1973. Dostanete se na něj lodí a čekají vás na ostrově i další kulturní památky.

Pokud chcete vyrazit do přírody, vyjděte si na výšlap naučnou stezkou Juráňova dolina. Najdete ji v okrese Tvrdošín, na západě Oravy. Vyrazíte z Oravice po červené značce od koupaliště, kolem Tichého potoku, přes Tiesňavy, Juráňovu dolinu, sedlo mezi Ježovým vrchem a Umrlou, částečně přes Bobrovskou dolinu zpět do Oravice. Délka stezky je 8km, převýšení 170m. Na cestě vás bude čekat 6 zastávek s informačními panely a především nádherná procházka přirozenou krajinou a vcelku nenáročným terénem.

Do pravěké historie se můžete na chvíli podívat v Archeoparku – pravěká osada Mokrý kút. V areálu se nachází zrekonstruovaný přístřešek, nářadí z doby bronzové, funkční pece na chléb a vypalování keramiky, nebo také tavení bronzu.

Komentáře  

 
0 #1 Monica 2017-05-16 00:07
You can certainly see your expertise in the paintings you write.

The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to
say how they believe. At all times go after your
heart.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?