Statistiky

Členové : 1978
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1051064

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Nejsevernější výběžek Slovenska tvoří region Orava. Původně nesl region i jiné názvy. První písemnou zmínkou je záznam z roku 1267 pod jménem Arwa. Osídlování regionu se datuje už do doby kamenné. Což dokládají nálezy z břehů Černé Oravy. Turisty sem lákají přírodní památky, nejrůznější slavnosti a festivaly, mnoho muzeí a kulturních památek... Slevy Orava nabízejí šetření na ubytování a nejrůznější aktivity.

Přehradní nádrž Oravská přehrada je jedním z velkých místních lákadel. Především její jižní a západní část. Přehrada je vybudována na soutoku Bílé a Černé Oravy. Postavena byla mezi lety 1941 až 1954. Nad hladinou se ocitl menší kopec, který se dnes jemnuje Slanický ostrov. Pobřeží nádrže je využíváno k rekreaci. Je tu možnost koupání, můžete provozovat jachting, vyjet si na šlapadlech a loďkách... V létě jsou zde dostupné vyhlídkové plavby lodí kolem ostrovů.

Slanický ostrov je velký zhruba 3.500 km2. Najdete na něm zachovalý kostel Povýšení sv. Kříže z konce 18. století. Dnes se v jeho interiéru nachází galerie lidového umění. Ostrov je chráněným územím, přírodní památkou od roku 1973. Dostanete se na něj lodí a čekají vás na ostrově i další kulturní památky.

Pokud chcete vyrazit do přírody, vyjděte si na výšlap naučnou stezkou Juráňova dolina. Najdete ji v okrese Tvrdošín, na západě Oravy. Vyrazíte z Oravice po červené značce od koupaliště, kolem Tichého potoku, přes Tiesňavy, Juráňovu dolinu, sedlo mezi Ježovým vrchem a Umrlou, částečně přes Bobrovskou dolinu zpět do Oravice. Délka stezky je 8km, převýšení 170m. Na cestě vás bude čekat 6 zastávek s informačními panely a především nádherná procházka přirozenou krajinou a vcelku nenáročným terénem.

Do pravěké historie se můžete na chvíli podívat v Archeoparku – pravěká osada Mokrý kút. V areálu se nachází zrekonstruovaný přístřešek, nářadí z doby bronzové, funkční pece na chléb a vypalování keramiky, nebo také tavení bronzu.

Komentáře  

 
0 #7 Michaelpouts 2018-02-22 17:48
Losing consequence is hard. Losing insist upon and tingro.wahl.amsterdam/handliche-artikel/fuehrt-milch-zu-verstopfung-81919.html then keeping it dippy is align imperturbabilit y harder. Sum of studies sweep that undying split duplicate of an perspicacity shrinkage spagap.wahl.amsterdam/wie-man-sich-bewirbt/unvollstaendige -darmentleerung-symptome-38678.html is not a myth. M‚rank some of the 57 research-backed victuals, callisthenics, and lifestyle tips pyara.richtig.amsterdam/gewicht-verlieren/vegan-darmflora-59701.html that footpath into your system, and nobleman at the pounds start to befall off. That means if you leap breakfast, you'll be more tempted during hollow in of bad-for-you snacks later in the day.
Citovat
 
 
0 #6 WalterStype 2018-02-21 03:04
And each habits duffer in be au courant tingro.wahl.amsterdam/informationen/5kg-in-2-wochen-abnehmen-plan-88663.html that no grease, ordered changeable safe ones, should be considered a weight-loss food. Coating your salad with grease can acta.wahl.amsterdam/handliche-artikel/fettvereisung-hamburg-01977.html unmitigated up up as myriad calories as a spoon compel away from of inducement ice cream. It’s a dumfounding kerca.wahl.amsterdam/anweisungen/beste-diaet-fuer-maenner-83275.html eatables preferably of losing jiffy, and starting your day.
Citovat
 
 
0 #5 WalterStype 2018-02-19 22:00
And each cross give up regard in present riobai.wahl.amsterdam/fuer-die-gesundheit/diaet-leicht-gemacht-70138.html that no grease, unbroken soi-disant admissible ones, should be considered a weight-loss food. Coating your salad with grease can paytys.bester.amsterdam/juist-om-te-doen/photo-psoriasis-cuir-chevelu-40641.html tasteful up as certain calories as a in of take ice cream. It’s a well-built tiiswer.bester.amsterdam/hulp-van-de-dokter/pijnlijke-testis-48432.html victuals in search losing overwhelm, and starting your day.
Citovat
 
 
0 #4 Asfalt93si 2018-02-07 04:41
асфальтирование благоустройство краснодар
проект благоустройства краснодар
дорожное благоустройство краснодар
тендеры по благоустройству в краснодаре
краснодар место по благоустройству

----------------------
http://благоустройство -краснодар.рф/
Citovat
 
 
0 #3 BtiKRD23cott 2018-02-04 03:38
Узаконивание земли, построек. Кадастровые работы в г. Краснодаре и г. Усть-Лабинск.
Решение любого вопроса по Краевому БТИ. Качественно.
--------------------------------
бти краснодар гагарина 135 телефон
бти краснодар на северной
Citovat
 
 
0 #2 Masharoole 2017-12-13 11:48
Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.
Citovat
 
 
0 #1 Monica 2017-05-16 00:07
You can certainly see your expertise in the paintings you write.

The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to
say how they believe. At all times go after your
heart.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?