Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1132186

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 59
NejhoršíNejlepší 

Toník seděl s tatínkem v obývacím pokoji a cosi si ve svém koutku kutil. Otec tomu nevěnoval pozornost a v poklidu si četl noviny, využívaje vzácné chvilky klidu. Chvilky, jež ale byla vcelku nedlouhou.

 


Protože kluk se mu znenadání objevil po jeho boku a řekl mu to, co by od něj tatínek býval rozhodně nečekal: „Tati, trhni si!“
Otec na nic nečekal. Tohle prostě slušné děti říkat nemají, dospělým pak zejména. Už už se chystal vstát a odepnout si opasek, jenže než tak stihl učinit, zmerčil kluk hrozící riziko a rychle se z místnosti vytratil.

 

A šel za maminkou, kutící právě cosi u plotny. A řekl jí nachlup totéž. Prostě: „Mami, trhni si!“


Mamince se to rovněž ani trochu nelíbilo a už už se zdálo, že na toho kluka nevycválaného použije vařečku, již zrovna držela v ruce. Ale nestihla to a nejspíše to ani moc neměla v úmyslu.


Obdobně si klučina počínal i u dědečka, i u babičky, kteří žili ve stejném rodinném domě v podkroví. A ani jim se výrok „trhni si“ nelíbil. Ani trochu. Protože oni zamlada museli vykat dokonce i svým rodičům a byli drženi zkrátka, kdežto ta dnešní hrozná nevychovaná mládež… Hanba!


A tak kluk odešel s nepořízenou. Ještě že měl v parku kamarády, kterým jeho „trhni si“ ani trochu nevadilo. Protože si Tondy více všímali a viděli to, co viděli. Protože on to myslel dobře. se všemi, i s prve zmíněnou rodinou.


Prostě se se svými blízkými chtěl podělit o své štěstí, o to, co mu bylo nad zlato. Chtěl, aby si trhli a… utrhli si kus papíru z jeho nádherného a dokonalého Doodle Roll. Aby si taky mohli malovat jako on.


Škoda, že to doma nikdo zavčasu nepochopil!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?