Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1131421

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Sleva Český Ráj pro dva nebo pro celou rodinu na 4 dnyNázev Český ráj není nic náhodného, platí to totiž doslova a do písmene. Užijete si tu parádní dovolenou s partnerem i dětmi, nebo třeba partou kumpánů. Točilo se tu i pár pěkných pohádek, což o zdejším prostředí něco svědčí – je totiž jedním slovem malebné.

Slevy Český ráj nabízí zlevněné pobyty poblíž Prachovských skal nebo města Jičína. Navštívit tu můžete opravdu leccos, třeba místo, kde se točila slavná pohádka „S čerty nejsou žerty“, pod Spálovem je malá vodní elektrárna, ale najdete tu i několik hradů a zámků, třeba populární Trosky, nebo také Hrubý Rohozec. Během sezony se tu pořádají dokonce i rytířské turnaje a například v Semilech lze obdivovat tradiční řemesla. V Mnichově Hradišti zase budete na stopě jedné slavné osobnosti – jistě Vám něco řekne jméno Casanova, že?


Český ráj je parádní i během zimy, kdy si turisté užijí dosyta místních lyžařských vleků – na Kozákově, V Koberovech nebo v Nové Pace. Kromě jiného je tu padesát kilometrů tratí určených hlavně pro běžkaře, pokud raději bruslíte, navštivte místní zimní stadiony, kde se opravdu dosyta vyřádíte.


Velkou atrakcí, která přitahuje nejen studenty historie, je například hrad Kost, který obléhal už Jan Žižka. V Českém ráji je k dispozici i spousta muzeí a galerií, s ukázkou výroby tradičních českých šperků, zavítat ale můžete i do kamenářských dílen, během zimního období jsou každý pátek v provozu i tamní sklárny.


Český ráj přináší ale mnoho zajímavého i milovníkům přírody, co byste řekli na dolomitové jeskyně na Bozkovsku? V Roztocích u Semil si můžete vyzkoušet i takzvaný snowkiting. Celkově, Chráněná krajinná oblast Český ráj má na 180 kilometrů čtverečních, takže nudit se tu rozhodně nebudete – a za jediný den si všechno neprojdete, takže využijte možnost několikadenního pobytu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?