Statistiky

Členové : 2073
Obsah : 449
Počet zobrazení článků : 1131423

Komentáře

Hodnocení uživatelů: / 28
NejhoršíNejlepší 

Platí to všude, zdravotnictví nevyjímaje. Prostě když jde o peníze, jde nejednou mnohé stranou. Protože je každý chce mít.

Ne, nebudu dnes mluvit o lékařích, o nemocnicích a jim podobných, jakkoliv ani těmto v dnešní době nemohou peníze smrdět. Budu mluvit o těch, kdo o oněch balících peněz, jež ve zdravotnictví jsou, rozhodují, kdo je přerozdělují a přitom si zákonitě přihrávají nejednou i nemalé „malé domů“.

Protože těm jde o peníze a vlastně o nic jiného, jak z titulu jejich funkce vyplývá. A mít peníze, to znamená nejprve sehnat dostatek duší, jež by jim je zaplatily. A to už je vlastně notný kousek umění. Protože jak jenom přimět lidi, aby svěřili část ze svých příjmů právě jim?


Jednoduše. Najmou se agentury, které udělají špinavou práci za ně. Zdravotní pojišťovny se tváří jako neviňátka, čistá jako lilie, a jen počítají přírůstky.
Co na tom, že jsou tyto přírůstky nejednou notně nekalého původu, že?

Byť se již všechny zdravotní pojišťovny zavázaly, že od nekalého náboru pomocí pochybně konajících agentur upustí, změny nevidno. I dál zuří špinavý boj. Jen ne v pobočkách renomovaných pojišťoven, nýbrž v ulicích, ba i v objektech prostých lidí. Lže se, pomlouvá, slibuje, přesvědčuje, ale také vyhrožuje.
A k tomu se zákonitě vyhledávají snadné oběti. Slabí jedinci, u nichž je velká naděje, že podlehnou. Matky malých dětí, starší lidé.

I v ulicích Českých Budějovic lze na takové nadhaněče pojišťoven narazit, ba i do bytů se vtírají. Přemlouvají důvěřivce ke změně zdravotní pojišťovny, nabízejí levnější zdravotní péči a další výhody. A to i navzdory tomu, že je v tomto městě podobná forma podnikání zapovězena.

A kdo se nechá umluvit či třeba i ze strachu podepíše? Snad bez výjimky spláče nad výdělkem. Což je samozřejmě míněno jako známé rčení, protože tím, kdo na tomto počínání vydělává, nebývá pojištěnec. Protože se dodatečně přicházívá třeba na to, že sliby nemusí být tak lukrativní, že ne každý lékař má se vnucovanými pojišťovnami uzavřeny smlouvy,... A kdo třeba vlastně ví, co dotyční lovci duší podniknou se získanými osobními údaji?

Pak, po podpisu, už je však na celý další rok pozdě bycha honit.

A co s tím naděláme?

No co asi? Jediným moudrým rozhodnutím je… zbrkle nepodepsat.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hledání

Vzkazník

No Entries!

Přihlášení

Anketa

Jakému nápoji dáváte v zimním období přednost?